Życzenia

Spokojnej nocy, dobranoc, miłych snów

Zaktualizowano

Położenie się do spania to ważny moment dnia, szczególnie dla dzieci. Warto go uczynić wyjątkowym poprzez oryginalne życzenia "spokojnej nocy dobranoc miłych snów". Jak to zrobić? Otóż świetnym pomysłem są rymowanki-dobranocki. Poniżej znajdziecie 10 przykładów takich życzeń. Wykorzystaj poniższe propozycje również na karteczkach, w wiadomości lub SMS-ie.

Photo by Stefano Valtorta on Unsplash

Najprostsze rymowanki na dobranoc

Najprostsze dobranocki to krótkie rymowanki, które można wymyślić na poczekaniu:

Już zwieszają powieki, więc życzę ci słodkiej nocy. Dobranoc!

 

Księżyc już wzszedł na niebie, czas zamknąć oczka sobie. Dobranoc!

 

Słonko już spać się położyło, więc ty też już się połóż. Dobranoc!

Takie krótkie życzenia sprawdzą się szczególnie u małych dzieci lub gdy jesteśmy zmęczeni i chcemy szybko życzyć dobrej nocy.

Dłuższe, bardziej rozbudowane rymowanki
Starsze dzieci mogą bardziej docenić bardziej rozbudowane rymowanki, które opowiadają jakąś historię. Oto kilka przykładów:

Księżyc już wszedł na niebiosa, zegar bije dwunasta godzina. W łóżku już na ciebie czeka poduszeczka pierzyna. Zamknij oczka, zaśnij smacznie, niech ci się kolorowe sny śnią. Dobranoc!

 

Słońce chowa się za górami, nadchodzi czas na bajki i sny. Już się kładź do łóżka sama, niech ci się przyśni coś miłego. Aniołki niech nad tobą czuwają, by złe sny omijały cię z daleka. Dobranoc!

 

Kot już zwinął się w kłębuszek, pies schował nos pod ogon. W całym domu gasną światła, nadszedł spokojny, ciszy czas. Ty też przykryj się kołderką, niech ci się przyśni coś pięknego. Dobranoc!

Rymowanki z imieniem
Bardzo miłym akcentem są rymowanki ze wspomnieniem imienia osoby, której życzymy dobrej nocy:

Zosiu, zmykaj już do łóżka, niech ci się kolorowo śni. Dobranoc!

 

Kubusiu, zamknij już oczka, czeka na ciebie miękka poduszka. Słodkich snów! Dobranoc!

 

Asiu, gwiazdeczki już mrugają, w łóżku na ciebie miśki czekają. Śpij już smacznie, dobranoc!

Okazje do życzeń dobrej nocy

Kiedy można wykorzystać takie rymowanki-dobranocki życzące spokojnej nocy dobranoc miłych snów? Praktycznie codziennie, kładąc dziecko spać. Ale są też szczególne okazje:

  • pierwsza noc dziecka w nowym łóżeczku lub pokoju
  • wyjazd np. na wakacje, kiedy dziecko śpi po raz pierwszy w innym miejscu
  • noc po intensywnych emocjach, gdy dziecko potrzebuje uspokojenia
  • urodziny dziecka - wtedy można dodać życzenia w rymowance
  • wigilia, by życzyć słodkich snów przed świętami

Rymowanki-dobranocki to prosty, ale bardzo kreatywny sposób na miłe życzenia na dobranoc. Warto czasami zaskoczyć nimi swoje dziecko zamiast standardowego "dobranoc". Na pewno to doceni i zapamięta! Miłych snów!

Kolorowych snów miłego wieczoru i spokojnej nocy

Niechaj wieczór miły, jak ciepły koc, Przytuli Cię do snu, bez żadnego złości. Kolorowe sny niechaj będą Twym zwojem, A noc spokojna, jak cicha woda w zatoce.

 

Gdy słońce schodzi, a noc zapada, Niech Cię otuli miłość nieznana. Kolorowe sny, jak tęcza po deszczu, I spokojna noc, jak cisza w lesie. Kolorowych snów życzę!

 

Kiedy gwiazdy na niebie błyszczą mocno, Życzę Ci wieczoru ciepłego i spokojnego. Niech kolorowe sny będą jak malowane obrazy, A noc spokojna, jak morze bez fali.

 

Gdy dzień się kończy, a noc zapada, Życzę Ci wieczoru miłego, bez żadnej zgryzoty. Kolorowe sny niechaj będą jak piękne melodie, A noc spokojna, jak dolina wśród gór.

 

Gdy słońce zanika za horyzontem, Życzę Ci wieczoru pełnego uśmiechu i radości. Kolorowe sny niech będą jak kwiaty w ogrodzie, A noc spokojna, jak cicha przystań dla łodzi.

 

Życzenia miłego wieczoru, na dobranoc, słodkich snów, spokojnej nocy kolorowych snów - to miłe słowa, które mogą poprawić nastrój, dodać otuchy, a czasem nawet pomóc zasnąć.

Kiedy warto pamiętać o takich czułych życzeniach i przesłać mu karteczkę z miłą sentencją?

Kiedy ktoś ma trudny dzień

Wszyscy mamy czasem gorsze dni. Czasem jesteśmy zmęczeni, zestresowani, przygnębieni. W takich momentach słowa wsparcia i dobrej energii są nieocenione. Jeśli zauważysz, że ktoś bliski ma trudny dzień, podaruj mu życzenia na spokojną noc i słodkie sny. To może być mały gest, ale dla tej osoby to może oznaczać wiele.

Kiedy ktoś jest daleko

Życzenia na dobranoc to doskonały sposób, aby pokazać komuś, że o nim myślimy, nawet jeśli jest daleko. Może to być przyjaciel, który wyjechał na studia, partner na delegacji, czy rodzic, który mieszka w innym mieście. Wysłanie takiego życzenia to sposób na utrzymanie bliskości, mimo odległości.

Kiedy chcesz pokazać, że komuś zależy

Życzenia na dobranoc to nie tylko sposób na poprawienie czyjegoś nastroju, ale też na pokazanie, że nam na tej osobie zależy. Miłego wieczoru kolorowych snów - to sposób na pokazanie, że pamiętamy o tej osobie, że jest dla nas ważna.

Kiedy chcesz podziękować

Jeśli ktoś Ci pomógł, zrobił coś miłego, albo po prostu jest dla Ciebie ważny, podaruj mu życzenia na dobranoc. To piękny sposób na podziękowanie i pokazanie, że doceniasz tę osobę.

Kiedy chcesz zakończyć dzień na pozytywnej nucie

Życzenia "kolorowych snów miłego wieczoru i spokojnej nocy" na dobranoc to doskonały sposób na zakończenie dnia. Bez względu na to, jak wyglądał Twój dzień, czy był pełen sukcesów czy pełen wyzwań, zakończenie go pozytywnym akcentem może pomóc Ci poczuć się lepiej i zrelaksować się przed snem.

Więc, niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, który chce dać swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa przed snem, partnerem, który chce pokazać swoją miłość, czy przyjacielem, który chce dodać otuchy, pamiętaj o tych małych gestach.

Życzenia na dobranoc, słodkie sny i spokojną noc to więcej niż tylko słowa. To wyraz troski, miłości i szacunku. Więc nie zapomnij o nich dzisiaj wieczorem. A teraz, z całego serca, życzymy Wam wszystkim kolorowych snów, miłego wieczoru i spokojnej nocy.