Lifestyle

Jaki kamień jest przypisany do daty urodzenia

Zaktualizowano

Kamienie od wieków fascynowały ludzkość. Ich piękno, tajemniczość i moc sprawiały, że nadawano im magiczne znaczenie. Wierzono, że noszenie odpowiednich kamieni pomaga, dodaje siły i chroni. Dlatego od dawna przypisywano konkretne kamienie szlachetne do poszczególnych miesięcy, znaków zodiaku oraz imion. Jakie tajemnice kryją się w kamieniach urodzinowych i jak odnaleźć swój osobisty talizman?

Photo by Scott Webb on Unsplash

Kamień urodzenia i znak zodiaku

Od czasów starożytnych wierzono, że kamienie mają moc i mogą pomagać konkretnym osobom. Dlatego zaczęto przypisywać poszczególne kamienie szlachetne do znaków zodiaku. Uważano, że noszenie odpowiedniego kamienia zodiakalnego pomaga osobom urodzonym pod danym znakiem. Kamienie te symbolizują cechy charakteru znaków i dodają im siły.

Koncepcja kamieni urodzinowych

Kamienie urodzinowe, inaczej kamienie urodzenia, to kamienie przypisane do daty urodzenia danej osoby. W zależności od miesiąca urodzin, każdy człowiek ma swój własny kamień, który uważany jest za talizman i amulet. Noszenie kamienia urodzinowego ma przynosić szczęście, chronić przed złą energią i wzmacniać pozytywne cechy charakteru.

Kamienie urodzeniowe dla poszczególnych miesięcy

Oto kamienie urodzinowe przypisane do poszczególnych miesięcy:

- Kamień urodzenia stycznia - granat

- Kamień urodzenia lutego - ametyst

- Kamień urodzenia marca - akwamaryn

- Kamień urodzenia kwietnia - opal

- Kamień urodzenia maja - szmaragd

- Kamień urodzinowy czerwca - kamień księżycowy

- Kamień urodzinowy lipca - rubin

- Kamień urodzinowy sierpnia - oliwin

- Kamień urodzinowy września - szafir

- Kamień urodzinowy października - turmalin

- Kamień urodzinowy listopada - topaz

- Kamień urodzinowy grudnia - turkus

Kamienie szlachetne a imiona

Podobnie jak znaki zodiaku i miesiące urodzenia, również imiona od dawna łączono z konkretnymi kamieniami szlachetnymi. Wierzono, że noszenie kamienia przypisanego do imienia pomaga wzmocnić pozytywne cechy i ochronić przed złem. Np. Ruby symbolizuje miłość i namiętność, Diamond oznacza niewinność i czystość.

Biżuteria ze znakami zodiaku

Coraz popularniejsze stają się ozdoby i biżuteria ze znakami zodiaku i kamieniami szlachetnymi. Kamienie zodiakalne często umieszcza się w pierścionkach, naszyjnikach, kolczykach. Jest to oryginalny prezent dla bliskiej osoby, z jej znakiem zodiaku i kamieniem urodzinowym.