Krótkowzroczność - diagnostyka, leczenie i komfort życia
Najczęściej występującą na świecie wadą wzroku jest oczywiście krótkowzroczność. To wada, którą również stosunkowo łatwo możemy skorygować nowoczesnymi metodami takimi jak soczewki lub okulary. Niemniej jednak podstawą będzie odpowiednia diagnostyka, a także w miarę możliwości szybkie zareagowanie w przypadku wykrycia pierwszych dolegliwości. Jak wygodnie żyć pomimo krótkowzroczności? Jak wyleczyć tą wadę wzroku, a także jakie możliwości dla krótkowidzów ma dzisiejsza medycyna?

Czym jest krótkowzroczność i jak ją rozpoznać?
Krótkowzroczność inaczej nazywana miopią to taka wada wzroku, przez którą promienie światła skupiają się przed siatkówką, zamiast na niej. Powoduje to niewyraźne widzenie obiektów oddalonych, przy jednoczesnym stosunkowo dobrym widzeniu obiektów bliskich. Najczęstsze objawy, które powinny nas zaniepokoić to: problem z dostrzeżeniem odległych przedmiotów, konieczne mrużenie oczu w celu lepszego widzenia, bóle głowy i zmęczenie oczu przy dłuższym wysiłku.
Nowoczesne metody korekcji krótkowzroczności – duży wybór
Współczesna okulistyka oferuje wiele bardzo skutecznych metod korekcji i leczenia krótkowzroczności. Podstawowym rozwiązaniem nadal pozostają okulary z popularnymi szkłami minusowymi. Inną metodą kompensacji wady wzroku są oczywiście niezmiernie ostatnio popularne soczewki kontaktowe. W uzasadnionych szpadkach warto skorzystać również z możliwości wykonania operacji laserowej wzroku.
Soczewki kontaktowe w krótkowzroczności – wybierz właściwy model
Do jednych z powszechniej wybieranych rozwiązań korekcyjnych należą soczewki kontaktowe. Obok okularów to najchętniej wybierana metoda korekcji. Soczewki MyDay to modele jednodniowe, które stworzone są na bazie powłoki hydrożelowo-silikonowej, która zapewnia należyte zapewnienie przez cały dzień użytkowania. Jednodniowe modele soczewek to również znacznie większa wygoda. Na koniec dnia po prostu wyrzucamy zużytą parę i nie przejmujemy się niczym więcej. Sprawdzają się one właśnie dlatego najlepiej w przypadku osób, którym zależy na maksimum komfortu i aktywnym stylu życia.
Dowiedz się więcej na Coopervision.pl.
Życie z krótkowzrocznością – popraw swój komfort
Nie tylko korekcja wzroku, ale również właściwe zachowania i przyzwyczajenia mogą nam pomóc w poprawie codziennego komfortu. Oto co możesz dla siebie zrobić jeżeli cierpisz na krótkowzroczność:
- Zadbaj o nawilżenie oczu – szczególnie przy korzystaniu z klimatyzacji lub ogrzewania;
- Regularnie rób przerwy przy pracy z ekranami – oderwij wzrok na pewien czas i spójrz na różne odległości;
- Dostosuj ergonomię miejsca pracy – szczególnie w pracy z komputerem odpowiednie ustawienie i odległość mają znaczenie.