Związki

Jak odzyskać faceta który ma już inną?

Zaktualizowano

Bycie zdradzonym i opuszczonym przez ukochaną osobę jest jedną z najbardziej bolesnych sytuacji w życiu. Szczególnie jeśli Twój były chłopak związał się już z kimś innym. Jednak nie trać nadziei – jest szansa na odzyskanie jego zainteresowania i miłości, choć droga do tego celu może być wyboista.

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Zaakceptuj sytuację i przeanalizuj błędy

Pierwszym krokiem do odzyskania byłego partnera jest zaakceptowanie obecnej sytuacji i przeanalizowanie tego, co poszło nie tak w Waszym związku. Musisz zrozumieć, że rozstanie było wynikiem błędów popełnionych przez obie strony. Nie obwiniaj tylko jego – spójrz także krytycznie na swoje zachowanie. Zastanów się, co mogłaś zrobić inaczej, aby uchronić Wasz związek przed rozpadem. Szczera analiza pomoże Ci wyciągnąć wnioski i zmienić swoje podejście.

Pokaż mu, że się zmieniłaś i dojrzałaś

Faceci często wracają do byłych partnerek, gdy widzą w nich pozytywną zmianę. Dlatego musisz pokazać swojemu byłemu chłopakowi, że się zmieniłaś i dojrzałaś, zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie. Zadbaj o swój rozwój osobisty, realizuj pasje, zaangażuj się w nowe aktywności i poznawaj nowych ludzi. Pokaż mu, że jesteś teraz bardziej opanowana, pewna siebie i radosna. To może go zaintrygować i przywrócić zainteresowanie Twoją osobą.

Przywróć kontakt, ale z wyczuciem

Jednak zanim podejmiesz próbę nawiązania kontaktu, upewnij się, że już nie jesteś zbyt emocjonalna i przejęta tęsknotą za nim. Wtedy Twoja komunikacja będzie wydawać się desperacka i odpychająca. Gdy już okażesz się stabilna emocjonalnie, spróbuj nawiązać kontakt w subtelny sposób – np. wyślij mu wiadomość z życzeniami urodzinowymi lub zapytaj o coś pozornie nieistotnego. Nie naciskaj jednak zbyt mocno, aby się z Tobą spotkać. Daj mu czas i przestrzeń.

Zaskocz go zmianą swojego wyglądu

Jedną z najbardziej skutecznych metod na zaskoczenie faceta i przykucie jego uwagi jest zmiana wyglądu. Nie chodzi o to, by stać się kimś zupełnie innym, ale po prostu zauważalnie się odmienić. Nowa fryzura, styl ubierania, makijaż – to wszystko może Cię wyróżnić i sprawić, że Twój były chłopak przy kolejnym spotkaniu zobaczy Cię w zupełnie nowym świetle. Będziesz wyglądać atrakcyjnie i pewnie siebie, co wzbudzi jego ciekawość.

Pokaż mu swoje zalety

Warto też wyeksponować przed nim swoje zalety i osiągnięcia, na które wcześniej nie zwracał zbyt wielkiej uwagi. Pochwal się sukcesami w pracy, studiach czy hobby. Pokaż, jak bardzo jesteś wszechstronna i niesamowita. Zaimponuj mu swoimi talentami i pasjami. Faceci często bardziej doceniają byłe partnerki, gdy widzą, jak wartościowe i atrakcyjne są one dla innych mężczyzn.

Psychologiczne triki na przykucie jego uwagi

Psychologiczne trikiOpis
Zasada niedostępnościUnikaj bycia za bardzo "na zawołanie". Bądź zajęta, nieobecna, nieco niedostępna. To wzbudzi ciekawość i chęć zdobycia Twojej uwagi.
DowartościowywanieKomplementuj go i doceń jego sukcesy, ale rozsądnie. Zbytnia adoracja może być męcząca.
Podtrzymywanie napięciaUnikaj zbyt szybkiego wracania do zażyłości. Stwórz napięcie seksualne między wami.

Kiedy warto odpuścić?

Jednak jeśli po dłuższym czasie Twoje starania nie przyniosą żadnego pozytywnego skutku, a on będzie nadal zdecydowanie odrzucać możliwość powrotu do związku, być może będziesz musiała zaakceptować tę sytuację i ruszyć dalej ze swoim życiem. Czasami odpuszczenie jest lepszym rozwiązaniem niż tkwienie w bolesnej nadziei i blokowaniu siebie przed nowymi możliwościami.

Odzyskanie byłego partnera, który jest już w nowym związku, wymaga cierpliwości, przemyślanej strategii i ogromnej pracy nad sobą. Jednak jeśli naprawdę tego pragniesz i dasz z siebie wszystko, jest duża szansa, że Twoje wysiłki zostaną w końcu wynagrodzone.