Uroda

Bestsellerowy tonik od Paula's Choice - za co pokochały go kobiety?

Zaktualizowano

Często wyszukiwany w sieci jako “paula choice tonik”, kultowy Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid zdobył serca użytkowników i fanów świadomej pielęgnacji na całym świecie. Jego delikatne działanie oraz widoczne efekty stosowania sprawiły, że stał się jednym z najpopularniejszych produktów złuszczających. Amerykańska marka widnieje na rynku kosmetycznym już od 1995 roku, a sam tonik obecny jest już od 24 lat. Od tego czasu zdobył wiele nagród i wciąż poszerza grono swoich miłośników.

Za co klientki pokochały produkty tej marki?

Paula’s Choice to marka stworzona przez Paulę Begoun w wyniku borykania się z różnorodnymi problemami skórnymi. Ciekawość i ambicja spowodowały, iż po przebytych latach wnikliwej nauki Paula wydała swoją pierwszą książkę o tematyce beauty zatytułowaną “Blue Eyeshadow Should Be Illegal”. Nie zaprzestała jednak na tym swoich działań i po 10 latach na rynek wprowadziła swoje pierwsze produkty pielęgnacyjne, które do Europy dotarły w 2005 roku.

Szeroka gama produktów nie tylko dba o potrzeby skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej, ale również o nasze środowisko. To bardzo ważny aspekt, szczególnie dla świadomych klientów. Opakowania produktów nadają się do recyklingu, a ich formuły nie są poddawane testom na zwierzętach.

Bestsellerem i flagowym produktem tej marki jest Paula’s Choice BHA Liquid. Jeśli na Waszej skórze pojawiają się zmiany trądzikowe, zaskórniki czy rozszerzone pory lub jest ona szara, matowa i pozbawiona młodzieńczego blasku - ten lekki płyn będzie idealnym uzupełnieniem Waszej pielęgnacji!

Na czym polega jego działanie?

Tonik Paula’s Choice oparty jest o kwas salicylowy - Paula’s Choice opracowała i wprowadziła do dystrybucji jeden z pierwszych produktów złuszczających w przemyśle kosmetycznym typu leave-on.

Kwas salicylowy znany jest z doskonałego działania na nieestetyczne czarne kropki, potocznie nazywane “wągrami”. To przedstawiciel grupy betahydroksykwasów. Doskonale sprawdza się w usuwaniu zanieczyszczeń nagromadzonych w ujściach gruczołów łojowych, ze względu na wysokie powinowactwo do naszego sebum. Dzięki temu dogłębnie oczyszcza pory. Właściwości komedolityczne to tylko jedna z zalet tego składnika. To także substancja, której przypisujemy działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i seboregulujące. Złuszczające właściwości przyczyniają się również do wyrównania kolorytu skóry i nadania zdrowego blasku.

Przemyślana kompozycja została dopełniona o ekstrakt z zielonej herbaty, który cechuje się wysokimi właściwościami przeciwzapalnymi, regeneracyjnymi i kojącymi. Dodatkowo jest silnym antyoksydantem, a także zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. Dzięki zachowanej równowadze podczas selekcji składników aktywnych w recepturze, płyn spokojnie może być stosowany w codziennej pielęgnacji, nawet dwa razy dziennie.

Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia wysoce indywidualna i zależna od typu oraz potrzeb Waszej skóry. Podczas korzystania z preparatów złuszczających nie zapominajmy o aplikowaniu filtrów przeciwsłonecznych w ciągu dnia.

Jak włączyć tonik Paula’s Choice do pielęgnacji?

W podstawie pielęgnacji powinien znaleźć się preparat do oczyszczania, krem pielęgnacyjny i krem ochronny. Tak skomponowaną bazę możemy rozszerzać o tonik. Tego typu preparaty należy stosować po oczyszczeniu, na osuszoną skórę. Do schematu możecie je wpleść zarówno w pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Po aplikacji toniku możecie kolejno stosować produkty dopasowane do potrzeb skóry oraz krem, który będzie zwieńczeniem pielęgnacji.

Podstawą podczas używania toniku złuszczającego jest zachowanie balansu między nawilżeniem i regeneracją, a złuszczaniem. Nawilżanie jest równie ważne dla skóry suchej, jak i problematycznej, tłustej. Dla przykładu, świetnym preparatem tej marki do stosowania wraz z płynem złuszczającym dla skór trądzikowych i tendencją do łojotoku będzie krem pielęgnacyjny o lekkiej konsystencji - Clear Oil Free Moisturizer.

Wszystkie produkty marki Paula’s Choice wspomniane w artykule znajdziecie w sklepie internetowym Topestetic. Na stronie sklepu zachęcamy także do skorzystania z pomocy grona specjalistów, którzy postarają się udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiać Wasze wątpliwości. Z bezpłatnej porady kosmetologicznej możecie skorzystać za pośrednictwem czata, drogą mailową, przez sklep@topestetic.pl bądź pod numerem telefonu 508 504 506.