Zdrowie

Masaż Kobido - na czym polega i jakie daje efekty?

Zaktualizowano

Masaż Kobido to pochodząca z Japonii naturalna i nieinwazyjna technika masażu twarzy, szyi i dekoltu, mająca na celu lifting i wygładzenie zmarszczek oraz ujędrnienie i dotlenienie skóry. Nazwa "Kobido" oznacza "starożytną drogę piękna" i nawiązuje do tradycyjnych technik pielęgnacji urody stosowanych przez gejsze.

Masaż ten często określany jest mianem niechirurgicznego liftingu twarzy, ponieważ jego systematyczne wykonywanie daje podobny efekt, jak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, tj. wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie owalu twarzy i poprawę napięcia skóry. Nie wymaga jednak ingerencji chirurgicznej ani użycia skalpela.

Photo by Katherine Hanlon on Unsplash

Jak wygląda pierwsza wizyta na masażu Kobido?

Na początkowej wizycie dobry specjalista zapozna Cię z przebiegiem i etapami zabiegu, wyjaśni jego cele oraz efekty. Zapyta także o ewentualne przeciwwskazania i dolegliwości, aby dostosować techniki masażu do Twoich potrzeb i stanu skóry.

Następnie specjalista oceni skórę twarzy i szyi oraz mięśnie mimiczne pod kątem nawilżenia, elastyczności i stanu zmarszczek. Na tej podstawie opracuje plan zabiegów, nakreśli cele oraz podpowie, jak pielęgnować skórę między wizytami, aby wzmocnić rezultaty masażu Kobido.

Na pierwszym zabiegu poznasz kolejne etapy protokołu postępowania masażu Kobido.

Z jakich etapów składa się masaż Kobido?

Masaż Kobido składa się z wielu etapów:

Na początku skórę twarzy oczyszcza się za pomocą algowych okładów, następnie lekko mocuje, aby pełnia produktów mogła dostać się do głębokich warstw. W kolejnym etapie są wykonywane okłady podgrzewajace przy użyciu stempelków ziołowych, których celem jest mocniejsze ukrwienie mięśni. Po okładach następuje główna część zabiegu - masaż liftingujący z wykorzystaniem naturalnych olejów i kremów. Na zakończenie specjalista nawilża, układa dekolt i modeluje kontur twarzy.

Jakie są efekty masażu Kobido?

Systematycznie wykonywane zabiegi masażu Kobido przynoszą szereg efektów:

 • Redukuje głębokie bruzdy i zmarszczki
 • Ujędrnia i wygładza cerę
 • Modeluje mięśnie twarzy
 • Dotlenia i regeneruje skórę
 • Zwiększa elastyczność i jędrność skóry
 • Usuwa obrzęki i cienie pod oczami
 • Wzmacnia produkcję kolagenu
 • Poprawia owal i kontur twarzy
 • Przywraca blask i promienność skórze
 • Działa antystresowo i relaksująco

Czy warto udać się na taki zabieg?

Specjaliści ds. urody zalecają masaż Kobido nie tylko osobom z utrwalonymi już oznakami starzenia, ale także w celach profilaktycznych osobom w każdym wieku po 25. roku życia. Regularnie wykonywany masaż Kobido to inwestycja w zdrowie i urodę skóry, która zaprocentuje w przyszłości.

Po trzydziestce w mięśniach mimicznych oraz skórze widoczne są pierwsze oznaki utraty jędrności i sprężystości. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta pielęgnacja masażem Kobido pozwala skuteczniej zapobiegać rozwojowi głębokich bruzd i zmarszczek.

Jak długo utrzymuje się efekt po masażu Kobido?

Aby utrzymać efekty masażu Kobido wskazane są cykliczne, powtarzane co 1-2 miesiące wizyty. W rezultacie, systematycznie wykonywane zabiegi mogą zapewniać długotrwałe efekty przez lata.

Przy pierwszych oznakach starzenia skóry zalecane jest wykonanie serii 10-15 masaży w odstępach 7-10 dniowych, następnie wizyty wzmacniające co 4 tygodnie.

Osoby z utrwalonym już procesem starzenia skóry i zmarszczkami potrzebują intensywniejszej terapii - nawet 2-3 masaży Kobido w tygodniu, a następnie wizyt podtrzymujących co 2-4 tygodnie.

Regularność i częstotliwość zabiegów to klucz do utrzymania ich efektów.

Co lepsze Kobido Czy Botoks?

Masaż Kobido i botoks dają inny rodzaj efektów, co nie pozwala bezwzględnie uznać którejś metody za lepszą. Masaż Kobido naturalnie pielęgnuje skórę, stymuluje jej regenerację i produkcję kolagenu, poprawiając jakość i kondycję skóry. Zabieg botoxu ukierunkowany jest silniej na szybkie, doraźne wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Obie metody mogą doskonale się uzupełniać i działać synergicznie, szczególnie w terapii przeciwstarzeniowej. Przed zabiegami medycyny estetycznej masaż Kobido przygotuje skórę poprawiając jej kondycję i przyspieszajac gojenie. Z kolei zabiegi takie jak botox, wypełniacze czy mezoterapia igłowa, wsparte następnie pielęgnacją masażem Kobido, pozwolą utrzymać efekty na dłużej.

Masaż Kobido - przeciwwskazania

Chociaż masaż Kobido jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania:

 • stany zapalne skóry (trądzik, róża, opryszczka, egzema, łuszczyca)
 • świeże blizny i rany
 • po zabiegach medycyny estetycznej, laserowych
 • stany gorączkowe
 • ciąża
 • niekontrolowane choroby tarczycy
 • zakrzepica żył
 • niektóre nowotwory (szczególnie z przerzutami)

Dlaczego warto zdecydować się na masaż Kobido?

Masaż Kobido cechuje szereg zalet, które sprawiają, że warto wybrać tę naturalną metodę pielęgnacji urody. Przede wszystkim zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny (brak skalpela, igieł i innych potencjalnie niebezpiecznych narzędzi). Wykonywany jest manualnie z wykorzystaniem naturalnych produktów roślinnych wzbogaconych stymulującymi skórę algami i olejkami. Masaż Kobido nie wymaga okresu rekonwalescencji ani zakazu wystawiania się na słońce.

Zobacz też: Masaż kobido skutki uboczne

Co istotne, oprócz widocznej poprawy wyglądu i kondycji skóry, masaż Kobido działa też relaksująco, antystresowo - zarówno na ciało, jak i stan emocjonalny. Regularnie powtarzany masaż wpływa pozytywnie na nastrój, pozwalając lepiej radzić sobie ze stresem i napięciami.

Decydując się na masaż Kobido inwestujesz we własne piękno, zdrowie i odprężenie w 100% naturalny i bezpieczny sposób o udowodnionej skuteczności. Nic dziwnego, że cieszy się tak rosnącą popularnością w klinikach medycyny estetycznej.